آموزش

پوستر دیواری

پوستر دیواری

امروزه دنیای دیوارپوش ها بسیار متنوع شده است. هر روز انواع مختلفی از این دیوارپوش ها ارائه می شود ساخت پوستر دیواری و کاغذ دیواری که برای زیباسازی فضای داخلی محل کار و منزل های شما استفاده می شود .

یکی از جدیدترین مدل دیوارپوش که ممکن است نام ان برای گوشتان اشنا باشد پوستر دیواری است. پوستر دیواری مدل جدیدی از کاغذ دیواری است که روش خوبی برای زیبایی است. پوسترهای دیواری می توانند در یک چشم به هم زدن فضای داخلی مورد نظر شما را متحول کند.

پوستر دیواری

پوستر دیواری یک نوع دیوارپوش مثل کاغذ دیواری و دیوار پوش فومی است که در اندازه و طرح‌های متنوع بر روی دیوار نصب می‌شود. پوسترها معمولا روی یکی از سطوح دیوارها به کار می‌روند. عدم وجود طرح‌های تکرار‌ی از مهم ترین تفاوت پوستردیواری و کاغذ دیواری است. این تصاویر می‌توانند بسیار زیبا و جذاب باشند و محیط را زیبا کنند.

پوستر طرح طبیعت

آرامش خاطر، با پوستر طرح جنگل

پوسترهای دیواری به این ‌خاطر که در اندازه های بزرگی اجرا می‌شوند، تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارند. خوب است در انتخاب پوسترها از بین کاتالوگ‌ها دقت کافی داشته باشید، زیرا ممکن است طرحی که انتخاب کرده‌اید پس از نصب موزد رضایت شما نباشد. برخی از کاتالوگ‌ها در این زمینه بازده خوبی دارند، زیرا تصویری از نمونه اجرا شده پوستر در فضای واقعی به نمایش می‌گذارند.

 

تاثیر بی‌نظیر پوستر  با طرح برگ، با رنگ‌بندی چشم‌نواز

 

 

کاغذ دیواری معمولا با تصویر از طبیعت یا موارد مشابه ایجاد می‌شود، بنابراین با انتخاب و اجرای آن‌ها، شما یکی از  فضای مورد نظرتان را به یک تصویر بزرگ و زیبا خواهید کرد. تصویری که می‌تواند بسیار جذاب و  زیبا بوده و فضا مورد نظر را دلنشین کند. مدل های مختلفی از این کاغذ دیواری‌ها وجود دارد که می‌تواند باتوجه به نوع فضایی که در نظر دارید، گزینه‌های خوبی را به شما ارائه دهد.

پوستر اتاق غذاخوری

پوستر اتاق غذاخوری با طرح جذاب

 

پوستر های دیواری در دفاتر  محل کار، فروشگاه‌ها، منازل و بسیاری از محیط های دیگر استفاده می شود. انواعی از این پوستر های دیواری برای اتاق کودکان و نوجوانان کاربرد دارد و با مدل ‌های جذاب برای  این رده سنی طراحی می‌شوند. نوع دیگری از این پوستر دیواری وجود دارد که مخصوص محدوده  پشت تلویزیون است و درصورتی که بخواهید فضای قرارگیری تلویزیون را از دیگر قسمت‌ها جدا کنید، انتخاب جالبی خواهد بود.

شما می توانید به دلخواه خود تصویری که مد نظرتون هستش را سفارش دهید تا با پرینتر تصویر مورد نظرتان را بر روی پوستر دیواری هک کنیم .

پوسترهای دیواری فانتزی مناسب برای فضای اتاق خواب جوانان

 

پوستر  دیواری چرمی

 

این نوع از پوسترها به دلیل قیمت بالای چرم از نظر اقتصادی بهینه نیست. در پوسترهای چرمی ممکن است قسمت ‌هایی از طرح دارای چرم باشد یا اینکه تمامی پوستر از چرم ساخته شده باشد. در صورتی که طرح کل پوستر، چرمی باشد از نظر وزنی سنگین می باشد و می‌تواند به عنوان یک عایق عمل کند. این پوستر ویژه دکوراسیون‌های لاکچری و مدرن است.

پوستر چرمی

 

پوستر با طرح گرافیکی

پوستر مناسب فضای پذیرایی

پوستر دیواری بهتره یا کاغذ دیواری

در آغاز لازم است بدانید که پوستر با کاغذ دیواری متفاوت است. شاید این دیوارپوش ها در وهله اول خیلی شبیه باشند، اما در مدل و ابعاد با هم فرق دارند. کاغذ دیواری‌ها دارای مدل های زیادی هستند که پشت سر‌هم تکرار می‌شوند، اما پوستر  یک تصویر بزرگ را روی سطح دیوار به نمایش می گذاریم تفاوت دیگر این دو ، جنس دیوارپوش است. که با‌هم متفاوت است.

پوستر با طرح پاییز مناسب برای اتاق نشیمن

مقایسه پوستر دیواری با کاغذ دیواری

از دیگر تفاوت‌های پوستر و کاغذ دیواری مراحل اجرای آن است. نصب کاغذ دیواری پوستری به دقت زیادی لازم دارد و فردی که کار را اجرا میکند باید از مهارت کافی برخوردار باشد. نصب باید به طوری انجام شود که پایانن کار یک‌ پارچه و یک دست باشد. این کار می‌تواند به صورت همپوشان نیز صورت‌ گیرد که در این حالت با قرار گرفتن لبه کاغذها روی یکدیگر، تصویر پیوسته‌ای شکل می گیرد که زیبایی را به محل کار و منزل شما می اورد.

پوستر طرح پذیرایی

کاربرد پوستر

پوسترهای دیواری را می‌توان در دفاتر کار، فروشگاه‌ها، منازل و بسیاری از فضا های دیگر استفاده کرد. بعضی  از پوسترهای دیواری برای  اتاق کودکان و نوجوانان طراحی شده ‌است. یکی دیگر از استفاده های جدید و جذاب پوستر دیواری، استفاده به عنوان پس‌‌زمینه تلویزیون است که دیوار پشت تلویزیون را بسیار زیبا جلوه می‌دهد.

پوستر سه بعدی

مزایای استفاده از پوستر

پوسترها می‌توانند حال‌و‌هوای فضا را عوض کنند و به محیط مورد‌نظرتان جلوه بدهند. برخی از پوسترها فضا را از لحاظ بصری دلبازتر و وسیع‌تر نشان‌ داده و عمق آن را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید از پوسترها به عنوان یک عنصر دکوری در طراحی داخلی استفاده کنید.

پوستر طرح برگ پاییزی

پوستر طرح برگ، جلوه ای خاص از طبیعت زرد

 

طرح کاغذ دیواری پوستری را می‌توان سفارش داد. شما می‌توانید تصویر مورد‌نظر خود را سفارش دهید تا با پرینتر چاپ و اجرا شود.

 

مقاومت بالای آن ها نسبت به رنگ کردن یکی دیگر از مزایای پوستر می‌باشد که می توان مدت بالایی از پوستر دیواری استفاده کنیم. به این معنی که دیوارهای رنگ شده بعد از گذشت مدتی ترک خورده و جلوه براق خود را از دست می‌دهند. اما رنگ و جلوه پوستر‌ها ثبات بیشتری دارد.

نکتهء مهم نصب پوستر

یکی دیگر از نکات قابل توجه در نصب و اجرای پوستر ، این است که پوسترها مانند کاغذ دیواری‌ها برای پوشش دادن تمام دیوارهای خانه طراحی نشده اند و برای این کار مناسب نیستند. عاملی که باعث زیبایی این دیوار‌پوش‌ها است این است که روی یک سطح خاص استفاده شوند.

 

برای این که پوسترها را به درستی به کار ببرید، دیواری که به نظرتان با نصب پوستر زیباتر جلوه می‌کند و نقطه عطف دکوراسیون می‌شود را به این منظور اختصاص دهید.

مراحل نصب پوستر به سلیقه و مهارت خاصی نیاز دارد. که لاید توسط یک شخص ماهر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.