آموزش, مقالات مرتبط با چمن مصنوعی تزیینی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست؟

چمن پلاستیکی که اغلب به عنوان چمن مصنوعی شناخته می شود، از الیاف مصنوعی ساخته شده است که برای تقلید احساس و ظاهر یک چمن طبیعی طراحی شده است. اگرچه چمن مصنوعی سال‌هاست در زمین‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در مصارف مسکونی رو به افزایش است. چمن پلاستیکی جدیدتر به گونه ای ساخته شده است که احساس و شبیه همتای طبیعی خود داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

چمن مصنوعی

 

 

انواع چمن مصنوعی

 

چمن پلاستیکی یک پوشش زمین مصنوعی است که شبیه به چمن واقعی ساخته شده است. این محصول طی دهه‌ها تکامل یافته است و دیگر شبیه محصول پلاستیکی و تقلبی سابق نیست. اما هنوز هم مصنوعی است و هنوز از پلاستیک های نفتی ساخته شده است. در اینجا سه ​​نوع چمن مصنوعی آورده شده است:

 

چمن پلاستیکی نایلونی بادوام ترین چمن تلقی می شود، اما همچنین گران ترین آن است. این سفت ترین مواد چمن مصنوعی است. بنابراین اگرچه برای مناطق پرترافیک خوب است، اما ممکن است برای مناطقی که بچه‌ها یا حیوانات خانگی در آن بازی می‌کنند ایده‌آل نباشد.

چمن پلاستیکی پلی اتیلن ظاهر و بافتی واقعی دارد و گزینه متوسط ​​خوبی برای چمن مصنوعی به حساب می آید. به اندازه نایلون بادوام نیست، اما حس نرم آن آن را برای مناطق بازی و مناطقی که مردم با پای برهنه راه می روند، مناسب می کند.

چمن پلاستیکی پلی پروپیلن کم هزینه ترین و همچنین کم دوام ترین است. از آنجایی که نمی‌تواند در برابر ترافیک زیاد مقاومت کند، بهتر است برای مناطق کوچک‌تری که استفاده روزانه زیادی ندارند، مانند قرار دادن سبزی، استفاده شود.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی را کجا نصب کنم؟

 

چمن مصنوعی می تواند در بسیاری از مکان ها که ممکن است چمن طبیعی یا انواع دیگر پوشش زمین داشته باشید، برود. همچنین می توان از آن در مکان هایی استفاده کرد که چمن طبیعی عملی نیست. در اینجا برخی از احتمالات وجود دارد:

 

چمن های جلو و عقب؛

زیر ست های چرخشی یا سایر مناطق بازی؛

اطراف استخرهای درون زمینی یا بالای زمینی؛

عرشه و پاسیو حیاط خلوت؛

به عنوان مرزی در اطراف پیاده روها و مسیرها؛

عرشه سقف؛

گذاشتن سبزی؛

مناطق تفریحی/جمع آوری در فضای باز.

چمن مصنوعی

مانند بسیاری از محصولات بهبود خانه، چمن پلاستیکی دارای ویژگی های مثبت و منفی است. بیا یک نگاهی بیندازیم:

مزایای چمن مصنوعی

 

تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است. بدون نیاز به چمن زنی، کود دهی یا هوادهی؛

همیشه سبز است چمن پلاستیکی در تمام طول سال به شما چمن سبز می دهد و حتی می توانید سایه سبز خود را انتخاب کنید.

واقع بینانه به نظر می رسد. چمن مصنوعی امروزی بیشتر به چمن واقعی شباهت دارد، تا تیغه های زرد رنگ که کاهگل را شبیه سازی می کنند.

ماندگاری بالایی دارد چمن مصنوعی با کیفیت بالا و به خوبی نگهداری می شود ممکن است 20 سال یا بیشتر دوام بیاورد.

نیازی به آبیاری ندارد اگر چمنی برای آبیاری ندارید، می توانید یک بسته در قبض آب ماهانه خود پس انداز کنید.

چمن مصنوعی

معایب چمن مصنوعی

 

گران است. شما می توانید با نصب آن در هزینه خود صرفه جویی کنید، اما هزینه اولیه هنوز بالاست.

واقعا داغ میشه در تمام اشکال آن، چمن مصنوعی پلاستیکی است. زیر آفتاب تابستان گرم می شود، تا جایی که ایستادن یا لذت بردن از آن ناراحت کننده است.

به نرمی چمن واقعی نیست. اگرچه چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر به نظر می رسد و شبیه چیز واقعی است، اما هنوز ساینده تر از چمن واقعی است، و برای بچه ها نرم نیست که هنگام زمین خوردن در حین بازی روی آن فرود آیند.

آنقدرها سازگار با محیط زیست نیست. بله، باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود، اما ساخت چمن پلاستیکی اثرات منفی زیست محیطی دارد. بعلاوه، پیدا کردن یک مرکز بازیافت که چمن پلاستیکی قدیمی را بپذیرد دشوار است.

چمن مصنوعی

خرید و نصب

 

چمن مصنوعی را می‌توان به‌طور حرفه‌ای توسط شرکت‌هایی که در این زمینه تخصص دارند نصب کرد، یا اگر تیمی از کمک‌کنندگان دارید، می‌توانید آن را خودتان انجام دهید. چه توسط حرفه ای ها و چه توسط خدمه جنگجویان آخر هفته شما، نصب شامل حفاری منطقه ای است که باید پوشانده شود، سنگ ها، ریشه ها و سایر زباله ها را از بین می برد، و سطح را متراکم و لایه برداری می کند. ممکن است نیاز به زیرانداز باشد.

 

نگهداری و تمیز کردن

 

در اینجا ابتدایی ترین مراحل تمیز کردن و نگهداری برای افزایش عمر چمن شما آورده شده است:

 

فوراً با استفاده از یک شوینده خانگی ملایم لکه ها و ریخته ها را تمیز کنید. می توانید چند قطره آمونیاک برای لکه های سخت تر اضافه کنید.

اگر حیوانات خانگی شما کار خود را بر روی چمن شما انجام می دهند، زباله های جامد را در اسرع وقت جمع آوری کرده و منطقه و همچنین هر مکان که حیوانات در آن ادرار می کنند را با شلنگ پایین بیاورید.

چمن را به صورت دوره ای شلنگ بکشید تا خاک و زباله های انباشته شده را بشویید.

چمن را با چنگکی نرم و غیر فلزی برای تمیز کردن و حفظ برآمدگی الیاف چنگک بزنید.

برای تمیز کردن برتر، سرمایه گذاری روی یک دمنده برگ با عملکرد خلاء را در نظر بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Views: 11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 13 =