آموزش, مقالات مرتبط با کاغذ دیواری

آموزش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

آموزش کندن کاغذ دیواری

اگر از کاغذ دیواری قدیمی و کهنه خانه خود خسته شده‌اید می‌توانید با تهیه چند ابزار ساده این کاررا به خوبی انجام دهید:

ابزار لازم برای کندن کاغذ دیواری

 • چند تیکه پارچه نسبتا زبر
 • کاردک
 • چسب کاغذی نسبتا پهن که برای نقاشی استفاده می‌شود.
 • نردبان
 • آب داغ
 • وسیله ای که بتوان آب را اسپری کرد.

برای این کار می‌توان از ظرف خالی شیشه پاک کن یا هر وسیله‌ای که بتوان آب پاشی کرد استفاده کنید.

مرحله اول:

ابتدا برای محافظت و کثیف نشدن قرنیز و چهارچوب دربها با چسب کاغذی روی قرنیز و چهارچوب درب‌ها را بپوشانید که تمیز بمانند، سپس برای محافظت از کفپوش‌ها و کف اتاق یک لایه پلاستیک یا سفره روی زمین پهن کنید که کثیف و خیس نشوند.

مرحله دوم:

چون لایه روی کاغذ دیواری ضد آب می‌باشد ابتدا لایه روی کاغذ دیواری را از سطح دیوار جداکنید که باقی مانده کاغذ چسبیده به دیوار با اسپری آب راحت کنده شود.

میزان استحکام چسبندگی کاغذ دیواری قدیمی را با خیساندن یک گوشه آن در آب داغ یا اسپری آب پاش وآب نسبتا داغ امتحان کنید، بعد از ده دقیقه کاغذ دیواری مرطوب را جدا کنید اگر راحت جدا شد تنها کاری که باید انجام دهید خیس کردن هریک از رولهای کاغذ از بالا به پایین با آب داغ و آب پاش است.

توجه فرمایید که بیش از حد هم دیواررا خیس نکنید چون زمان بیشتری برای خشک شدن دیوار احتیاج پیدا می‌کند و پس از چند دقیقه که آب پاشی کردید صبر کنید سپس کاغذها را از بالا به پایین از دیوار جدا کنید و پس از اتمام یک قطعه به سراغ رول بعدی بروید 15 دقیقه زمان مناسبی برای خیس خوردن کاغذروی دیوار است.

توجه: حتما کاغذهای مرطوب را از بالا یعنی مرز سقف به دیوار به سمت پایین از دیوار جدا کنید تا به دیوارها آسیب نرسد و راحت تر کنده شوند.

مرحله سوم:

پس از کندن کاغذ دیواری با استفاده از کاردک تکه های کاغذ باقی مانده روی دیوار را بردارید. توجه فرمایید نوک تیز کاردک باعث صدمه زدن به دیوار نشود چون در صورتی که شیارهای عمیق روی دیوار ایجاد شود باید با بتونه شیارها را پرکنید.

مرحله چهارم:

پس از کندن کاغذ دیواری و جداکردن تکه‌های باقی مانده نسبتا سفت توسط کاردک با یک اسفنج یا پارچه نسبتا زبر و آب گرم سطح دیوارها را از چسب باقیمانده و تراشه‌های باقی مانده احتمالی پاک و تمیز کنید.

مرحله پنجم:

برای خشک شدن دیوارها با توجه به رطوبتی که روی دیوار ایجاد شده تقریبا 1 روز زمان نیاز داریم.

** درتمام موارد سعی کنید همزمان که یک قطعه یا رول از کاغذ را می‌کنید و دیوار مرطوب است کار نظافت و برداشتن تکه‌های اضافی و تمیز کردن نهایی را انجام دهید که نیاز به مرطوب کردن مجدد دیوار نباشد.

بازدیدها: 13

دیدگاهی در مورد “آموزش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

 1. سمین گفت:

  ممنون عالی بود.

  1. admin گفت:

   ممنون از شما کاربر عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =