بلاگ

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

چگونه دکوراسیون منزل خانه خود را تزئین کنیم

نقل مکان به یک خانه جدید می تواند یکی از لذت های بزرگ زندگی باشد، اما همچنین می تواند زمان عدم اطمینان باشد، به خصوص در مورد دکوراسیون. چگونه فضای خود را به بهترین شکل در می آورید در حالی که منعکس کننده حس شخصی شما از سبک است؟ این کار را به خوبی انجام دهید و در نهایت خانه ای راحت و شاد خواهید داشت. این کار را ضعیف انجام دهید و در نهایت با انبوهی از مبلمان، پارچه ها و رنگ های رنگی مواجه خواهید شد که هرگز به یک کل دلپذیر تبدیل نمی شوند. با کمی برنامه ریزی و با پیروی از همان مراحلی که توسط طراحان داخلی حرفه ای استفاده می شود، شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت.

دکوراسیون داخلی: پایه گذاری

برای رسیدن به خط پایان، ابتدا باید بدانید که به کجا می روید.

از فروشگاه مبلمان شروع نکنید

بسیاری این توصیه را شنیده اند که هنگام گرسنگی از خرید مواد غذایی اجتناب کنید، زیرا منجر به انتخاب های ضعیف می شود. همین امر در مورد فروشگاه های مبلمان نیز صدق می کند – با وحشت به خرید نروید، فقط به این دلیل که خانه خالی دارید. بله، شما به یک مبل نیاز دارید. اما اگر سکشنال صورتی راه راه را فقط به این دلیل که آن را در فروشگاه دوست دارید انتخاب کنید، بدون اینکه اندازه گیری کنید یا به بقیه اتاق فکر کنید، درگیر آن هستید. بقیه اتاق باید اطراف آن مبل ساخته شود، و اگر برای فضا خیلی بزرگ باشد، برای همیشه ناخوشایند به نظر می رسد.

از اتاقی که می‌خواهید تجهیز کنید شروع کنید، مجهز به یک نوار اندازه‌گیری و یک دفترچه یادداشت.

اندازه گیری دقیق منزل

اندازه گیری ها

اندازه گیری های خود را بشناسید

تطبیق مقیاس مبلمان با مقیاس یک اتاق بسیار مهم است. یک مبل سکشنال عمیق می تواند به راحتی بر یک اتاق کوچک غلبه کند و صندلی های شیک می توانند در یک اتاق زیر شیروانی کاملاً باز گم شوند. قبل از شروع طراحی، طول و عرض هر اتاقی را که می‌خواهید تزئین کنید، به همراه ارتفاع سقف و عناصری که می‌توانند مانع ایجاد شوند مانند پله‌ها، ستون‌ها، رادیاتورها و سایر موانع اندازه‌گیری کنید. همچنین ایده خوبی است که دهانه های پنجره را به همراه فضای دیوار زیر، بالا و کناره های هر یک اندازه بگیرید تا برای پوشش پنجره آماده شوید.

اولین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می‌شوند این است که چیزهایی با اندازه نامناسب می‌خرند – مبل‌هایی که در اتاق جا نمی‌شوند، مبل‌هایی که از درها جا نمی‌شوند، میزهایی که خیلی کوچک هستند، میزهایی که خیلی بزرگ هستند، میزهای خواب. دکوراسیون من شرکت طراحی داخلی ،می گوید. اندازه گیری دقیق فضای شما می تواند به جلوگیری از چنین مشکلاتی کمک کند.

یک پلان طبقه ایجاد کنید

هنگامی که اندازه های اتاق خود را اندازه گیری کردید، وقت آن است که آنها را با یک پلان طبقه استفاده کنید که به شما دید پرنده ای از کل خانه می دهد. دکوراسیون من می‌گوید: «هر شغلی باید با یک پلان زمین شروع شود. “شما باید فضا را بشناسید.”

یکی از گزینه ها این است که یک پلان طبقات را به روش قدیمی، با کاغذ، مداد و خط کش بکشید. با این حال، اکثر طراحان حرفه ای از نرم افزارهای طراحی مانند اتوکد استفاده می کنند. در بین این دو نقطه افراطی، برنامه هایی قرار دارند که هدف آن ها ایجاد پلان های ساده برای صاحبان خانه است (حتی برخی اندازه گیری ها را با دوربین گوشی هوشمند خود به صورت خودکار انجام می دهند، اما آن اعداد را دوباره بررسی کنید)

هنگامی که طرح کلی فضا را به دست آوردید، شروع به آزمایش با قرار دادن مبلمان کنید و مطمئن شوید که ردپای هر قطعه متناسب با اندازه طراحی باشد.

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید

این قسمت مشکل است و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. اتاق ها می توانند سنتی یا مدرن، رسمی یا آرام و از نظر بصری گرم یا خنک باشند. آقای ممتازی مدیریت دکوراسیون من گفت: “در حد توان خود، باید سعی کنید تشخیص دهید که دوست دارید در یک فضای معین چگونه زندگی کنید.” “چه کاری انجام خواهی داد؟ چند نفر اونجا زندگی می کنند؟ بچه ها هستن؟ جاه طلبی های شما برای اینکه چگونه دوست دارید زندگی کنید چیست؟

به عنوان مثال، دکوراسیون خانه برای کسی که به طور منظم مهمانی های شام بزرگ برگزار می کند، باید با خانه شخصی که هر شب در رستوران غذا می خورد متفاوت باشد. فردی که قصد دارد میزبان جمع آوری کمک های مالی باشکوه باشد، باید اتاق نشیمن متفاوتی نسبت به فردی که فقط رویای تصادف در مقابل تلویزیون را دارد، داشته باشد.

طرفداران را کپی کنید

به کتاب ها و مجلات طراحی و همچنین منابع آنلاین مانند IKEA ، Pinterest و Instagram نگاه کنید تا سبک شخصی خود را تیزر کنید. مهندس مغیصی، طراح داخلی در دکوراسیون من، گفت: «سبکی را که بیشتر به آن پاسخ می دهید، بیابید و پرونده ای از تصاویر مورد علاقه خود را تهیه کنید.

آقای ممتازی مدیریت دکوراسیون من توصیه کرد، هنگامی که تصاویری را که دوست دارید دارید، جزئیات را مطالعه کنید. او گفت: “ببینید که در کجا از الگو استفاده می شود در مقابل جاهایی که جامدات استفاده می شود، و در کجا می توان از رنگ با موفقیت استفاده کرد یا خیر.” همچنین به همه چیز از نوع مبلمانی که ممکن است بخواهید گرفته تا استراتژی بالقوه پوشش پنجره کمک کند.

نوار آن را خارج کنید

برای برداشتن ایده‌ها در مورد پلان یک گام جلوتر، از نوار نقاش در فضای واقعی استفاده کنید تا جایی که مبلمان روی زمین و روی دیوار قرار می‌گیرند.

طراحان می گوید: «ما از نوار آبی روی زمین برای بیرون آوردن عناصر مختلف استفاده می کنیم. «قالیچه کجا خواهد بود؟ آیا نیاز به برش دارد؟ میز قهوه تا کجا بیرون می آید؟ حتی اگر ما همه چیز را تا یک شانزدهم اینچ در طرح مبلمان داریم، چیزی در مورد تجسم آن در فضا و توانایی راه رفتن در اطراف وجود دارد.

بودجه را توسعه دهید

هیچ راهی برای دور زدن ریاضی وجود ندارد: اگر روی یک صندلی غیرمنتظره گران قیمت ولخرجی کنید، پول کمتری برای بقیه خانه در دسترس خواهید داشت. آقای ممتازی گفت: “شما می خواهید مطمئن شوید که در مورد نحوه خرج کردن پول خود استراتژیک عمل می کنید.” “یک بودجه به شما یک نقشه راه برای نحوه تقسیم هزینه های چیزها بین اتاق ها می دهد.” او خاطرنشان کرد، اگر میز ناهارخوری بی نظیری پیدا کردید، همچنان می توانید استثنا قائل شوید، اما برای پرداخت هزینه آن باید به این فکر کنید که کجا می توانید کم کنید.

مراحل را برنامه ریزی کنید

به پایان رساندن دیوارهای گچی، اصلاح کف چوبی سخت و رنگ آمیزی سقف ها همه کار نامرتب است. در صورت امکان، بهتر است قبل از جابجایی هر گونه مبلمان یا لوازم جانبی در فضا، این نوع کار را تکمیل کنید.

 

اگر نمی توان از آن اجتناب کرد، مبلمان بزرگ را زیر پارچه های پلاستیکی و لوازم جانبی در جعبه ها با نوار چسب ببندید تا از آنها محافظت شود.

ایده های ورودی

سرسرا یا سالن ورودی اولین تصور را ایجاد می کند، بنابراین آن را حساب کنید.

ایجاد یک بیانیه

درنگ نکن دکوراتور دکوراسیون من می‌گوید: «آن اتاق، لحظه‌ای قدرتمند است که شخصی وارد خانه شما می‌شود. “این می تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت و سلیقه طراحی شما بگوید.”

به همین دلیل، پوشش دیواری(کاغذ دیواری) که ممکن است برای یک اتاق نشیمن یا اتاق خواب بیش از حد به نظر برسد، ممکن است در یک سرسرا ایده آل باشد. او گفت: “این جایی است که می توانید یک رنگ پررنگ، یک لاک یا کاغذ دیواری بسازید.

 

یک مزیت اضافه؟ پوشش‌ها و پوشش‌های دیواری گران ‌قیمت هستند، اما از آنجایی که سرسراها معمولاً کوچک هستند، این محصولات اغلب می‌توانند بدون خرابی نصب شوند.

طراحی دلخواه

طراحی

طراحی به روال شما

با چند قطعه کلیدی مبلمان و لوازم جانبی، می‌توانید ترتیب ورود و خروج روزانه خود را دکور کنید. «معمولاً فضای بزرگ نیستند، بنابراین شما با تعداد محدودی قطعه کار می کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید وقتی وارد در می شوید همه چیز را رها کنید، “یک کنسول با کشو عالی است، زیرا مکان خوبی برای پنهان کردن کلیدها و نامه هایتان است.” یا در غیاب کشو، یک کاسه، سینی یا سایر ظروف مجسمه‌سازی می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای کمک به نظم بخشیدن به کارها باشد.

یک نیمکت یا یک چهارپایه که زیر کنسول می‌چرخد، می‌تواند مکانی برای نشستن در حالی که کفش‌ها را می‌بندد، در حالی که کمترین فضای کف را اشغال می‌کند، فراهم کند.

 

یکی دیگر از عناصر مفید، آینه دیواری است. “این آخرین فرصت را به شما می دهد تا قبل از اینکه از در بیرون بروید خود را بررسی کنید.”

برای آب و هوا برنامه ریزی کنید

به عنوان اولین فضایی که افراد هنگام ورود از بیرون وارد می شوند، سرسرا باید با چیزهای زیادی دست و پنجه نرم کند – یخ، برف، آب باران، گل و لای و هر چیز دیگری که مادر طبیعت داریم. برای جلوگیری از نفوذ این چیزها به بقیه خانه، باید جلوی درب خانه با آنها برخورد کنید.

تلاش حتی قبل از عبور از آستانه آغاز می شود. یک تشک (پادری) بیرون از در داشته باشید، تا مردم بتوانند حتی قبل از ورود به داخل، پاهای خود را پاک کنند.”

در داخل، می توانید با یک فرش داخلی و خارجی محافظت کنید. پایه چتر نه تنها چترها را در دسترس نگه می دارد، بلکه از تخلیه چترهای مرطوب روی زمین نیز جلوگیری می کند. سطل‌ها یا سبدهای ذخیره‌سازی که می‌توان آن‌ها را زیر کنسول قرار داد (اگر فضا توسط کفش اشغال نشود)، می‌تواند حاوی کلاه و دستکش خیس باشد. اگر سرسرا شما کمد ندارد، قلاب کت یا قفسه بخرید. اینها همه قطعات کاربردی هستند که می توانند به عنوان عناصر تزئینی نیز کارایی مضاعف داشته باشند.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

ایده های دکوراسیون ناهارخوری و اتاق نشیمن

قسمت های اصلی نشیمن، چه اتاق های مجزا باشند و چه در یک فضای باز با هم ترکیب شوند، زمینه را برای زندگی با خانواده و دوستان فراهم می کنند.

شما می‌توانید رنگ‌ها، الگوها و پوشش‌های فلزی را به‌صورت آنلاین ببینید، اما تصاویر دیجیتالی تقریبی از ظاهر چیزهای واقعی هستند. تا جایی که ممکن است، تراشه‌های رنگی، نمونه‌های پارچه و نمونه‌های مواد را سفارش دهید تا مطمئن شوید محصولات نهایی انتظارات شما را برآورده می‌کنند.«شما می‌توانید نمونه‌ها را از اکثر فروشندگان سفارش دهید، و این همیشه بهترین است.«بعضی رنگ‌ها با هم ترکیب می‌شوند»، وقتی روی صفحه نمایش مشاهده می‌شوند، و تشخیص رنگ‌های سرد و گرم دشوار است.

فقط به نمونه ها به صورت مجزا نگاه نکنید. آنها را به تخته سنجاق کنید یا در سینی بگذارید تا ببینید چقدر با هم کار می کنند. “همه سبزها با هم به خوبی بازی می کنند.” “همه بلوزها می جنگند.” قرار دادن نمونه ها در کنار هم راهی است برای دیدن اینکه آیا رنگ ها و الگوهای مختلف در هماهنگی یا تنش زندگی می کنند.

 

«هنگامی که ما روی طرح پارچه کار می کنیم، پارچه را روی دستگاه کپی می گذاریم، آن را کوچک می کنیم، آن را به شکل مناسب برای پلان طبقه برش می دهیم و آن را می چسبانیم، بنابراین ما می توانیم ببینیم که چگونه پارچه های مختلف در اتاق پخش می شوند.

با دیوارها رفتار کنید

رنگ‌های رنگ به دلیل ظاهر شدن رنگ‌های مختلف در شرایط نوری مختلف (و ظاهراً بین رنگ ‌فروشی به خانه تغییر می‌کنند) متفاوت هستند. این اثر تنها زمانی تقویت می شود که آن را روی چهار دیوار بکشید. به همین دلیل، هرگز ایده خوبی نیست که وقتی برای اولین بار تراشه را در فروشگاه می بینید، به رنگ رنگ متعهد شوید. به بزرگترین تراشه ای که می توانید در اتاقی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید نگاه کنید، حداقل. بهتر است، تکه های نمونه بزرگ را روی دیوارها یا روی تخته هایی که می توان در اطراف جابجا کرد نقاشی کنید و آنها را در ساعات مختلف روز مشاهده کنید.

توجه: تا زمانی که رنگ را قبل از رنگ آمیزی کل اتاق آزمایش می کنید، دلیلی برای ترس از رنگ های پررنگ و اشباع وجود ندارد.

پس از انتخاب رنگ، نوع آن را انتخاب کنید. رنگ‌های مات یا مسطح ظاهری دلپذیر دارند که عیوب دیوارها را نیز پنهان می‌کند، اما نگهداری، تمیز کردن و لمس کردن آن دشوار است. رنگها اگرکمی براق‌تر باشد و تمیز کردن آن آسان‌ترمی شود، «به طور کلی دیوارهای رنگ مات را انجام نمی‌دهند.

 

پایه‌ها، قالب‌ها، درها و سایر تزئینات را می‌توان به همان رنگ اتاق رنگ کرد تا از نظر بصری عقب‌نشینی کنند، یا یک رنگ متضاد – معمولاً سفید مایل به رنگ در اتاقی با دیوارهای رنگی – برای ایجاد ویژگی بیشتر. تریم را می توان با درخشندگی متفاوتی نسبت به دیوارها رنگ آمیزی کرد. یک براق نیمه براق در عین دوام بیشتر به قالب‌ها توجه بیشتری می‌کند.

شما همچنین باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید با سقف رفتار کنید. می‌توانید آن را به رنگ سفید برای حس واضح و یا همان رنگ دیوارها برای احساس پیله رنگ کنید. استفاده از براق مات یا صاف بی خطر است زیرا به ندرت انگشتان کثیف یا اشیاء لکه‌زای سقف را لمس می‌کنند. اگر سطح کاملاً صاف باشد، می‌توان آن را با روکش براق به عنوان یک ویژگی طراحی که نور را به داخل فضای نشیمن منعکس می‌کند، رنگ آمیزی کرد. (اگر سقف شما صاف نیست، این کار را نکنید – براق بودن آن فقط عیوب را برجسته می کند.)

برای چیزهای غیرمنتظره، نگاهی فراتر از رنگ را در نظر بگیرید. تولیدکنندگان گزینه های زیادی از جمله کاغذ دیواری طرح دار،فنس چمنی، پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی، صفحات چوبی و حتی دیوارپوش سنگ و آجر را ارائه می دهند.

 

مبلمان

مبلمان

مبلمان را انتخاب کنید

با استفاده از پلان زمین و تصاویر الهام‌بخش خود، قطعات خاصی از مبلمان – مبل‌ها، صندلی‌ها و میزها – را انتخاب کنید که فضا را قابل زندگی می‌کنند. بسته به حال و هوای مورد نظر، می توانید به جاهای بسیار متفاوتی بروید.

برای یک اتاق سنتی، تمرکز بر روی یک چیدمان متقارن اغلب کمک می کند – به عنوان مثال، نصب یک مبل و میز قهوه در مرکز شومینه، با صندلی های راحتی در دو طرف.”یک فضای بسیار متقارن می تواند زیبا و رسمی باشد.” از سوی دیگر، «اگر یک مبل سکشنال انتخاب کنید، احتمالاً فضای کمتر رسمی خواهد بود.

ارتفاع صندلی نیز مهم است. مبل ها و صندلی های استراحت در یک اتاق باید دارای صندلی هایی با ارتفاع مشابه باشند تا از نشستن برخی افراد بسیار بالاتر از دیگران جلوگیری شود. به طور کلی، صندلی‌های پایین‌تر احساس راحتی و آرامش را ارائه می‌دهند و صندلی‌های بالاتر رسمی‌تر هستند.

چه فضا معمولی یا رسمی باشد، یک قانون کلی وجود دارد که باید در نظر داشت: تعداد صندلی های غذاخوری باید تقریباً با تعداد فضاهای استراحت مطابقت داشته باشد.«این یک حقیقت قدیمی است “اگر قصد دارید 12 نفر در یک میز ناهارخوری داشته باشید، باید 12 صندلی در اتاق نشیمن داشته باشید” برای سرگرمی قبل و بعد از غذا.

چگونه چیزها جریان دارند

هیچ مبل یا صندلی اتاق نشیمن نباید جزیره ای برای خود باشد. وقتی مردم می نشینند، تقریبا همیشه به مکانی برای قرار دادن نوشیدنی یا کتاب و همچنین نور برای مطالعه نیاز دارند. یک میز قهوه یا میز انتهایی را در دسترس هر صندلی به همراه یک میز یا چراغ کف قرار دهید.

هیچ کس نمی‌خواهد انگشت پا را روی پای صندلی بچسباند، بنابراین باید مطمئن شوید که مسیرهای پیاده‌روی روشنی در اتاق نشیمن وجود دارد و هیچ مبلمانی بخشی از دری را مسدود نمی‌کند یا فشار دادن به آن را ضروری نمی‌کند.

 

آیا اتاق نشیمن شما تلویزیون خواهد داشت؟ اگر چنین است، یک پایه دیواری یا یک واحد رسانه ای برای نگه داشتن آن و همچنین مسیری برای کابل هایی که نامناسب نباشد، برنامه ریزی کنید.

 

آیا قصد دارید یک شام به سبک بوفه برگزار کنید؟ اگر چنین است، یک کریدنزا یا بوفه در نزدیکی میز ناهارخوری به شما این امکان را می‌دهد که در یک فضا به جای اینکه مهمانان در آشپزخانه بگردند، خدمت کنید.

فرش اضافه کنید

اتاق نشیمن با کف‌های چوبی سخت اما بدون فرش، برهنه به نظر می‌رسد. برای راحتی بصری و واقعی، یک فرش اضافه کنید.

 

سه استراتژی متداول برای انجام این کار وجود دارد:

یک فرش پر از اتاق فرشی را نصب کنید که تقریباً تمام کف اتاق را بپوشاند و یک حاشیه یا فقط یک یا دو پا در لبه ها باقی بماند. این معمولا در اتاق های کوچکتر بهترین کار را دارد.

فرش محل نشیمن. یک اتاق بزرگتر را با استفاده از قالیچه ها به چند قسمت برای نشیمن تقسیم کنید تا بصری هر گروه از مبلمان را در کنار هم نگه دارید. یا در یک فضای باز، از یک فرش برای نگه داشتن قسمت نشیمن در کنار هم استفاده کنید، در حالی که اجازه می دهد ناهارخوری مستقیماً روی کف چوبی قرار گیرد.

فرش های لایه ای. فرش‌های کوچک‌تر را روی یک فرش بزرگ‌تر بچینید تا ضمن تقویت چیدمان اتاق، جذابیت بصری بیشتری ایجاد کنید.

در انتخاب اندازه ها سخاوتمند باشید. یک فرش کوچک زیر میز قهوه که به پایه مبل ها و صندلی ها نمی رسد مانند یک قایق گم شده در دریا به نظر می رسد. فرش باید تا نیمه یا به طور کامل زیر مبلمان در لبه های آن کشیده شود.

با هنر و لوازم جانبی به پایان برسانید

آخرین مرحله برای تکمیل هر اتاق، افزودن هنر و لوازم جانبی است، اما هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد. در یک فضای مینیمالیستی، ممکن است فقط چند شیء باشد. در یک فضای حداکثری، می تواند شامل نمایش کل مجموعه ها و لایه های اشیاء هنری باشد.

 

به تصاویر الهام بخش اصلی خود برگردید و نحوه تزئین آن اتاق ها را مطالعه کنید. آیا آنها شمع، جعبه، کاسه و کتاب را با هم مخلوط می کنند یا فقط یک گلدان روی میز وجود دارد؟ آیا یک اثر هنری در بالای مبل یا یک دیوار گالری آزاد وجود دارد؟

 

حتما نیازهای عملکردی خود را در نظر بگیرید. سینی روی یک عثمانی می تواند دارای کنترل از راه دور باشد. بالش‌های پرتابی پشتی اضافی برای مبل‌ها و صندلی‌های عمیق فراهم می‌کنند. یک قفسه مجله می تواند مطالب خواندن را از راه دور نگه دارد. سبدهای جذاب برای مرتب کردن سریع اسباب بازی های کودکان ایده آل هستند.

اتاق خواب

اتاق خواب

ایده های دکوراسیون اتاق خواب

یک اتاق خواب با طراحی صحیح می تواند به عنوان پناهگاه شبانه شما باشد.

مبلمان را برنامه ریزی کنید

به دلیلی به آن اتاق خواب می گویند: تخت، قطعه کلیدی مبلمان است. به این ترتیب، باید به آن در اتاق افتخار داد، به احتمال زیاد با قرار گرفتن سر تخت در مقابل یک دیوار و مسیرهایی برای راه رفتن در هر دو طرف.

 

«در صورت امکان تخت را در گوشه ای هل ندهید». ساختن آنها غیرممکن است و استفاده از آن برای دو نفر ناراحت کننده است.

یک استثنا: تخت های دوطبقه کودکان. از آنجایی که آنها از قبل دارای ریل های ایمنی هستند که معمولاً فقط از یک طرف اجازه دسترسی را می دهند، دلیلی وجود ندارد که یکی در گوشه ای وجود نداشته باشد.

 

اگر فضا وجود دارد، برای راحتی، میزهای خواب را در دو طرف تخت بزرگسال نصب کنید. آنها می توانند میزهای کوچک ساده، میزهایی با یک کشو برای نگهداری وسایل ضروری یا چیزهای بزرگتر باشند.”در نظر بگیرید که آیا به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارید یا خیر.” «می‌توانید از دو کمد برای میزهای خواب استفاده کنید» تا فضایی برای لباس‌های تا شده فراهم کنید.

 

آیا دوست دارید در رختخواب تلویزیون تماشا کنید؟ اگر چنین است، یک کمد، کابینت یا میز کنسول نزدیک پای تخت می‌خواهید که بتواند تلویزیون را در حالی که فضای ذخیره‌سازی اضافی در اختیار شما قرار می‌دهد، نگه دارد (مگر اینکه بخواهید آن را روی دیوار یا فنر برای پایه موتوری نصب کنید).

بسیاری از طراحان همچنین دوست دارند یک صندلی تکی را در گوشه اتاق خواب بگذارند، نه تنها به عنوان مکانی برای استراحت، بلکه به عنوان یک سکوی فرود برای لباس های پرت شده و لوازم شخصی زمانی که شما عجله دارید.

آن را نرم کنید

از آنجایی که هدف ایجاد فضایی است که احساس آرامش و جذابیت داشته باشد، اتاق خواب احتمالاً جایی برای استفاده از رنگ های تند یا کاغذ دیواری گرافیکی نیست. “دکوراسیون من از هر چیزی که احساس تهاجمی داشته باشد اجتناب می کنم.” با وجود اینکه رنگ‌های تند را در دکوراسیون خود دوست دارم، رنگ‌های کم‌رنگ‌تر را در اتاق خواب‌ها دوست دارم: آبی ملایم، سبز و زرد.

برخی از طراحان حتی دیوارهای اتاق خواب را برای یک لمس نرم به معنای واقعی کلمه روکش می کنند.

 

در زیر پا، از افزودن نوعی پارچه برای گرم کردن کف‌های سرد و سخت حمایت می‌کند – یا فرش دیوار به دیوار، فرش بزرگی که زیر تخت امتداد می‌یابد یا فرش‌های کوچک‌تر در دو طرف تخت، و شاید در زیر پا. از تخت

تخت را درست کن

روش های مختلفی برای چیدن تخت خواب وجود دارد و موضوع اینکه آیا شما باید از روتختی استفاده کنید یا نه موضوع بحث های شدیدی در سال های اخیر بوده است. بیشتر به ترجیحات شخصی بستگی دارد و اینکه آیا شما اتاق خوابی را می خواهید که غیررسمی یا رسمی باشد.

 

می توان تختی را با چیزی بیش از یک ملحفه روی تشک، یک لحاف زیبا و چند بالش درست کرد. اما برای چیزی کمی رسمی تر، به لایه های بیشتری نیاز دارید.

روش بسیار خاصی برای ساختن تختخواب وجود” یک ملحفه، یک ملحفه رویه، و نوعی پتو، که وزن آن بر اساس فصل متفاوت است، میتوان اجراکرد – یک پتوی نخی برای تابستان یا یک پتوی پشمی برای زمستان.” «سپس، چهار بالش با اندازه

استاندارد، معمولاً پایین، که من روی هم می‌گذارند. سپس یک بالش تزئینی در برابر بالش های استاندارد روی هم چیده شد. سپس لحافی را با روکشی که در پای تخت تا شده انجام می دهیم.»

 

ملحفه‌ها را ساده نگه دارید – احتمالاً ملحفه‌های سفید به سبک هتلی با جزئیات ظریف گلدوزی در لبه آن – و رنگ و طرح را با دو بالش روی بالش و بالش تزئینی همراه کنید.

کنترل نور

کنترل نور

نور را کنترل کنید

توانایی کنترل نور – چه طبیعی و چه مصنوعی – مهم است.

 

اگر هنگام خواب به نور خورشید حساس هستید، می خواهید توانایی حذف کامل آن را داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک  پرده شید رول ساده سیاه یا یک زبرا ساده با آستر تیره است. با این حال، نور خورشید همچنان معمولاً در لبه‌های سایه به اتاق نشت می‌کند. برای مسدود کردن آن، پرده های شید سولیت چاپی استفاده کنید.

 

در شب، داشتن لایه های روشنایی مفید است. نور بالای سر به شما اجازه می دهد تا کل اتاق را به سرعت روشن کنید، اما ممکن است کار زیادی برای ایجاد حالت مناسب انجام ندهد.

یک جفت لامپ روی میزهای کنار تخت معمولاً درخشش جذاب تری ارائه می دهد. بسیاری از طراحان از چراغ‌های رومیزی و همچنین لامپ‌های دیواری استفاده می‌کنند، چه با سیم سخت و چه به پریز برق، در دو طرف تخت. لامپ های رومیزی درخشندگی محیط را فراهم می کنند و لامپ های دیواری نور جهت مطالعه را فراهم می کنند.”نکته داشتن هر دو خوب است، اما آنها نباید برای جلب توجه رقابت کنند.” “شما یک چراغ رومیزی فوق العاده ساده و یک دیوارکوب واقعاً تزئینی می خواهید یا برعکس آن.”

 

“هرسبک نور باید یک کم نور باشد” – توصیه خوبی برای هر اتاق خواب هرخانه

آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه وحمام

سفارشی‌سازی این فضاها می‌تواند بدون نیاز به بازسازی بوده به سلیقه خود میتوان اضافه کنید.

کابینت ها و پیشخوان ها را ارزیابی کنید

تغییر کانترهای آشپزخانه کار کوچکی نیست، اما تغییر از مواد ارزان قیمت مانند لمینت به مواد لوکس مانند سنگ مرمر، گرانیت یا کوارتزیت می تواند ظاهر کلی آشپزخانه یا حمام را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

 

بک اسپلش آشپزخانه یکی دیگر از مناطقی است که فرصت های مناسبی دارد. حتی اگر پیشخوان‌های موجود را در جای خود رها کنید، می‌توانید با استفاده از کاشی‌های مورد علاقه ساخته شده از سرامیک، شیشه، فلز یا سیمان، یک بک اسپلش موجود را اضافه یا جایگزین کنید.

اگر کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی حمام ساده و خوش فرم باشند، اغلب ممکن است آنها را با رنگی جدید برای ظاهری متفاوت رنگ آمیزی کنید. اگر درهای کابینت طرحی دارند که قدیمی به نظر می رسند، گاهی اوقات می توانید لاشه کابینت های موجود را نگه دارید و فقط درها را تعویض کنید.

 

در مورد روشویی حمام ارزان، تعویض کل آن اغلب مقرون به صرفه است. بسیاری از شرکت ها روشویی های پیش ساخته را با روکش و سینک های همسان ارائه می دهند.

روی چیزهایی که لمس می کنید تمرکز کنید

به سادگی جایگزین کردن کابینت با سخت افزار جدید می تواند ظاهر آشپزخانه یا حمام را به طور قابل توجهی تغییر دهد. شیرهای آشپزخانه و حمام نیز جایی برای صرفه جویی نیستند – شما هر روز آنها را لمس می کنید، بنابراین مدل هایی را انتخاب کنید که نه تنها ظاهر خوبی دارند، بلکه دارای دسته هایی هستند که هنگام چرخاندن آنها احساس اطمینان می کنند و سرهایی که عملکرد مورد نظر شما را ارائه می دهند.

 

در حمام، این خط فکری به لوازم جانبی نیز گسترش می‌یابد – میله‌های حوله‌ای با کیفیت، قلاب‌های روپوش و نگهدارنده‌های رول توالت، همگی می‌توانند با حداقل هزینه ظاهری ارتقا یافته  و الهام به اتاق ببخشند.

حوله ها

حوله ها

تازه کردن با منسوجات

اگر حوله های فرسوده یا نامتجانس در دست داشته باشند، داشتن حوله های زیبا فایده ای ندارد. قدیمی‌های خود را بازیافت کنید و حوله‌ها و حوله‌های جدید را با رنگ ثابت بخرید (شما لیاقتش را دارید). برای لهجه تزئینی، حوله دستی طرح دار اضافه کنید.

 

اگر یک پرده دوش کپک زده در اطراف وان وجود دارد، آن را با پرده ای که از مواد دلپذیری مانند کتان یا یک صفحه شیشه ای ساخته شده است، جایگزین کنید.

 

اگر کف حمام یا آشپزخانه چیزی دلخواه باقی می‌گذارد، اما نمی‌خواهید به دردسر یا هزینه کندن آن بپردازید، می‌توانید آن را با یک فرش پتینه ای بافته شده بزرگ یا حصیر شرکتی مانند فرش ماشینی مدرن بپوشانید.

اتاق پودر را فراموش نکنید(انباری)

از آنجایی که اتاق پودر بسیار کوچک است و به ندرت از آن استفاده می شود، مکان مناسبی است تا به دکوراتور داخلی شما اجازه دهید با رنگ های تند و پوشش های دیواری اجرا شود.

 

اتاق‌های پودری با کاغذ دیواری مدرن و کاغذددیواری آینه‌ ای طراحی کرده اید، «اگر سرگرم می‌شوید، تبدیل کردن آن به عنصری غیرمنتظره و جالب بسیار سرگرم ‌کننده تغییر دهید» که مهمانان را شگفت‌زده کنید.

 

“روشی دیواری را که دوست دارید پیدا کنید و فقط آن را دنبال کنید.”

در نهایت، به یاد داشته باشید که تزئین باید سرگرم کننده باشد. با شروع با یک برنامه، و پیروی از همان مراحلی که توسط حرفه ای ها استفاده می شود، تجربه را به میزان قابل توجهی نسبت به انجام آن به شکل تصادفی کمتر استرس زا خواهید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.