آموزش, مقالات مرتبط با کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری از من دکوراسیون

نکات کلیدی در راهنمای خرید کاغذ دیواری شیک و زیبا


.کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیونی است که به فضای داخلی روح می دهد و آن را زیباتر و جذاب تر می کند. کاغذ دیواری انواع گوناگونی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت

مقاله پیشنهادی: آموزش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار در دکوراسیون من

کاربرد کاغذ دیواری از نظر دکوراسیون من


شما می‌توانید از کاغذ دیواری در تمام فضاها استفاده کنید، فضاهایی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کار، اتاق کودک و حتی حمام و سرویس بهداشتی. پس بعد از آن که ایده اولیه خود را از کاغذ دیواری مشخص کردید، مکانی را که کاغذ دیواری در آن جا استفاده می شود را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن فضا می‌توانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه ای از کاغذ دیواری اتاق خواب در دکوراسیون من

کاغذ دیواری اتاق خواب


کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است رنگ ملایمی داشته باشد. رنگ‌های گرم باعث می٬شوند فضا صمیمی٬تر شود و رنگ های تند مانع خواب راحت می شوند.

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی داماسک
نمونه ای از کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی


برای اتاق پذیرایی کاغذ دیواری باید با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید به رنگ وسایل دقت کنید و کاغذ دیواری که ترکیب رنگی هماهنگ با آن ها دارد را انتخاب کنید. به گفته کارشناسان تیمبرلند کاغذ دیواری با طرح های شلوغ برای دکوراسیون و مبلمان ساده و بدون طرح مناسب است، اگر از طرح های پیچیده و شلوغ در کنار مبلمان و وسایل نقش دار استفاده کنید فضا کوچک‌تر دیده می شود و در دکوراسیون هرج و مرج و آشفتگی دیده می‌شود.

کاغذددیواری راه راه
نمونه ای برای کاغذ دیواری اتاق کار

کاغذ دیواری اتاق کار


کاغذ دیواری‌هایی که رنگ٬های شارپ دارند و یا گل دار و شلوغ هستند مناسب برای اتاق کار نیستند. این طرح٬ها باعث جلب توجه و حواس پرتی افراد می‌شوند. برای این فضا بهتر است طرح های ساده و یا طرح٬هایی که رسمی‌اند مانند راه راه یا طرح های هندسی ظریف را انتخاب کنید. همچنین کاغذ دیواری هایی که طرح‌های آن به صورت سایه روشن دیده می‌شوند و یا خودشان بافت و طرح دارند برای اتاق و یا دفتر کار مناسب اند.

کاغذ دیواری اتاق کودک

اگر کاغذ دیواری را برای اتاق کودک می‌خواهید انواعی که دارای شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه فرزندتان هستند و یا انواعی که طرح‌های فانتزی و کودکانه و رنگ‌های شاد و یا ملایم دارند مناسب هستند.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری
انتخاب رنگ بندی امری مهم در دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ کاغذ دیواری


انتخاب رنگ کاغذ دیواری به فاکتور های بسیاری بستگی دارد که یکی از آن ها انتخاب رنگ، بر اساس رنگ مبلمان است. باید بگویم که حالت های مختلفی برای ست کردن رنگ کاغذ دیواری و مبلمان وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی کرده ام:
– ایجاد هارمونی بین رنگ مبلمان و کاغذ دیواری:
یکی از راه هایی که می توانید با استفاده از آن رنگ کاغذ دیواری منزل خود را انتخاب کنید، ایجاد هارمونی بین رنگ مبلمان و کاغذ دیواری است. برای این کار باید به رنگ مبلمان، دکوریجات و دیگر وسایل منزلتان توجه کنید و بین رنگ های آن ها، هماهنگی ایجاد کنید.

انتخاب طرح کاغذ دیواری


انتخاب طرح کاغذ دیواری نیز مانند رنگ، به دانستن نکات و ترفند هایی نیاز دارد که در ادامه آن ها را باهم بررسی می کنیم:
– انتخاب طرح بر اساس سبک دکوراسیون فضا:
سبک دکوراسیون فضا تاثیر زیادی روی انتخاب طرح کاغذ دیواری دارد. برای انتخاب طرح کاغذ دیواری بر اساس سبک، شما باید به مدل و طراحی مبلمان، دکوری ها و دیگر وسایل منزلتان دقت کنید و ببینید در چه سبکی می باشند.

به این صورت که اگر مبلمان کلاسیک دارید، بهتر است مانند تصویر زیر، از کاغذ دیواری هایی که دارای طرح کلاسیک هستند، استفاده کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری


برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی در این باره را بخوانید. شرکت ایران دکوراسیون در نظر دارد که با شما در امور خرید کاغذ دیواری همراهی کند.

 1. در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذهای دیواری با الیاف طبیعی و پارچه‌ای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان‌تان منتقل شود.
 2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.
 3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها می‌توانید از طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌های شاد و درخشان کمک بگیرید.
 4. با استفاده از طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع‌تر از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است.
 5. با استفاده از طرح‌های افقی، می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک‌تر نشان دهید.
 6. با استفاده از طرح‌های شلوغ و گُل‌دار، می‌توانید فضا را کوچک‌تر نشان دهید.
 7. با استفاده از طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.
 8. یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می‌شوند.
 9. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.
 10. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ‌ها بر محیط و موارد استفاده‌شان در مکان‌های مختلف آگاهی داشته ‌باشید. رنگ‌ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا ‌می‌کنند.
 11. از رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند.

لینک پیشنهادی: کفپوش پی وی سی

کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل


زمانی که سخن از کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل می شود، حرف و نکات زیادی است که با آن روبرو می شود. اما واقعیت این است که کاغذ دیواری می تواند اتاقی را بسازد یا خراب کند (منظور از نظر دکوراسیون داخلی) و آن را شیک یا دائماً تراژیک کند. اینکه آیا کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی منازل و اتاق ها، مناسب است یا خیر ما قصد داریم در این مقاله به طور کاملا ویژه برای شما بررسی کنیم.

 1. یک اتاق تاریک را روشن می کند
 2. شخصیتی خاص به یک اتاق کسل کننده منتقل می کند
 3. یک اتاق را بدون هیچ ویژگی معماری گرم می کند
 4. یک فضای دنج ایجاد می کند
 5. بهترین ویژگی های اتاق را قاب می کند
 6. شخصیت شما را با رنگ و بوی حرفه ای تر بر روی دیوار نشان می دهد.
 7. در نتیجه استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل هویت اتاق ها را به گونه تغییر می دهد که مناسب حال و احوال شما باشد. علاوه بر این، کاغذهای دیواری دارای الگوهای خاصی مانند راه راه و عکس چاپی برای مشکلاتی مانند کوچک بودن اتاق است که باعث می شود اتاق هایی که معمولاً خیلی بزرگ، با سقف های بلند، نمایان شوند.
 8. با کاغذ دیواری هویت اتاق خود را تغییر دهید!
 9. با کاغذ دیواری سادگی را به معماری خاص تبدیل کنید!
 10. کاغذ دیواری خانه شما را ارزشمند تر می کند

لینک پیشنهادی: خرید چمن مصنوعی

 

کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل اهمیت بسیار زیادی دارد و به گونه ای است که طراحان داخلی با یک کاغذ دیواری ناب، طرح قدیمی خانه های قدیمی را پوشانده و کاری می کنند قیمت آن نیز چند 10 میلیون افزایش یابد. به راحتی می توانید عیوب دیوار خود را پوشش دهید. کثیفی های که در طولانی مدت ایجاد شده است را از بین ببرید. در نتیجه شما می تواند به راحتی به مهم ترین سرمایه گذاری خود، یعنی خانه ارزش ویژه ای ببخشید.

بازدیدها: 186

دیدگاهی در مورد “راهنمای خرید کاغذ دیواری

 1. ساعد گفت:

  ممنون مقاله عالی و کامل بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =